LTD Cult ’86 – NOWOŚĆ – kopia gitary Vernona Rieda w sprzedaży już w 2017

LTD Cult '86 Vernon Ried Signature

We wczesnych latach 80 marka ESP rozpoczęła swoją działalność, będąc jeszcze wtedy małą manufakturą z siedzibą w Nowym Jorku. Już wtedy wiedzieli jednak, że drogą do sukcesu jest endorsment – zainteresowanie znanych gitarzystów swoimi gitarowymi produktami. Jednym z nich była nowojorska wschodząca gwiazda gitary Vernon Reid, który miał już za sobą występy na scenie z takimi gwiazdami jazzu jak Ronald Shannon Jackson i Bill Frisell. W tamtym czasie Vernon zakładał nowy zespół, który wkrótce miał być znany światu pod nazwą Living Colour.

Ich pierwszy album Vivid zdobył podwójną platynę i zostawił trwały ślad w świadomości słuchaczy. Vernon zaczął być identyfikowany z gitarami ESP, które były tworzone i wykańczane specjalnie na jego życzenie. Teraz podczas targów NAMM 2017 ESP zadebiutuje z gitarą LTD Cult ’86, która jest hołdem dla gitary, z którą Vernon Ried zaczął podbijać muzyczne sceny. Bardzo zbliżona do oryginału gitara ma przykręcany gryf z trzech kawałków klonu, hebanową podstrunnicę i olchowy korpus. Do tego 3 przetworniki: 2x EMG SA (neck i middle) oraz EMG 81 (bridge). Mostek Floyd Rose Special locking tremolo zapewnia stabilność stroju. Kształtem gitara nawiązują do stratocastera, ale kolorem można ją skojarzyć już tylko z Vernonem Ried. Takiego odpałowego wykończenia trudno szukać w innych sygnaturach.

Więcej informacji o Cult ’86, a także innych nowych gitarach i basówkach ESP i LTD znajdziecie na stronie www.espguitars.com.

BK

Reklamy

, ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: