DAW-AMP – polski reampbox, urządzenie do reampingu gitar

DAW-AMP_Reampbox_black_grey_cale

Co? Reampbox, czyli urządzenie do nagrywania „surowych” gitar na komputer oraz pozwalające odtwarzać te nagrania z komputera z niezmienionym poziomem.

Dla kogo? Dla każdego. Klasa semi-pro i PRO

Do czego służy DAW-AMP? Po co komu w ogole urządzenie typu reampbox? Przecież możemy wpiąć gitarę w kartę dźwiękową/interfejs audio komputera i nagrać. A potem zapiąć jakieś wtyczki (np. Guitar Riga) i będzie rewelacja. Albo pożyczyć od kumpla na jeden dzień Mesę Dual Rectifier, podpiąć komputer do wzmacniacza i będzie miodzio!
Ale czy na pewno?
Reampbox służy właśnie do tego, żeby takim działaniom (nazywa się to reampingiem) pośredniczyć i patronować. Konkretnie czuwać, żeby poziom nagrywanej lub później odtwarzanej gitary był identyczny z poziomem, jaki rzeczywiście gitara podaje. Dobrze skalibrowany DAW-AMP nam to zapewni, co oznacza, że ta Mesa (lub każdy inny wzmaczniacz) zabrzmi dokładnie tak, jakbyśmy podłączyli do niej bezpośrednio gitarę i zagrali. To nie magia tylko elektronika ;). Bez reampboxa gitara nigdy nie zabrzmi prawdziwie podczas reampingu, zawsze nastąpi przekłamanie brzmienia związane ze zmianą poziomu rejestrowanego czy odtwarzanego sygnału.

Jeśli jesteście zainteresowani bardziej jak to działa i co to daje to wejdźcie na stronę producenta www.reampbox.com. Cena nie jest wygórowana, jak za możliwości, które daje to urządzenie. Wszystkie reampingowej testy w naszym dziale EFEKTY zostały nagrane z wykorzystaniem DAW-AMPa. Portal Gitarowy z czystym sumieniem i pełnym szacunkiem do polskiej myśli projektowej – poleca!

BK

DAW-AMP_Reampbox_black_lewa

DAW-AMP_Reampbox_black_prawa_rzut

DAW-AMP_Reampbox_grey_nozki_tyl

Reklamy

, , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: