Sony DWZ-B30GB – cyfrowy zestaw bezprzewodowy do gitary i basu

3

Sony DWZ-B30GB to cyfrowy zestaw bezprzewodowy dedykowany dla gitarzystów i basistów. Na początku rozwieję Wasze podstawowe obawy:

  1. Nie ma zauważalnych opóźnień – wg prducenta latencja wynosi 3ms, co ciężko sprawdzić, ale praktyczne testy wykazały, że w żadnym stopniu nie słychać opóźnień sygnału.
  2. Nie wpływa w słyszalny sposób na barwę dźwięku – poniżej próbki nagrań gitary „na kablu” i „bezprzewodem” Sony’ego. Sprawdźcie sami czy słyszycie różnicę. http://soundcloud.com/portalgitarowy-1/sets/sony-dwz-b30gb

Gdy te dwa warunki konieczne są spełnione możemy przejść dalej.

Nadajnik jest bardzo dobrze wykonany, solidny, w metalowej obudowie, odpowiednio ciężki. Jest zasilany dwoma bateriami AA (zwykłe paluszki) i spokojnie wytrzyma wielogodzinne zmaganie sceniczne (producent mówi o 8 godzinach użytkowania). Tłumik -10 i -20 dB pomoże przy głośniejszych sygnałach. Świetny metalowy uchwyt do paska trzyma ciasno, więc nawet przy największych scenicznych harcach powinien zostać na swoim miejscu. W razie potrzeby uchwyt/klamrę można odkręcić i schować nadajnik do kieszeni.

Sony DWZ-B30GB

Odbiornik to już trochę większe, plastikowe pudełko, które jednak nie jest narażone podczas eksploatacji na upadki, a jedynie spoczywa przy wzmacniaczu lub mikserze. Posiada wyjście symetryczne XLR (dla bezpośredniego podłączenia do miksera np. gitary akustycznej) i niesymetryczne TS (tradycyjny tzw. „duży jack” dla podpięcia do wzmacniacza) oraz dodatkowe wyjście niesymetryczne TS o nazwie TUNER, które dedykowane jest właśnie podpięciu stoika. Co ciekawe i pomocny, wyjście TUNER nie jest wycizane nawet przy wymutowaniu nadajnika. Dzięki temu można spokojnie nastroić gitarę, pozostając niesłyszalnym na scenie. Odbiornik jest zasilany dołączanym zasilaczem 12V lub 9V, albo baterią 9V. Nowinką jest funkcja symulacji długości kabla („cable tone”), która w rzeczywistości działa jak filtr górnozaporowy. Kto jednak nie ma zaufania do „cyfrowych kabli” może z powodzeniem podpiąć 25m kabel pomiędzy odbiornik a wzmacniacz gitarowy – wyjdzie na to samo. Sześć kanałów na stałe zaprogramowanych w tym urządzeniu (pasmo 2,4 GHz) może wydawać się niewielką ilością, ale podobno są one na tyle wąskie (co potęguje funkcja „narrow”), że nie powinno być problemów z interferencją.

11

DWZ B30-GB to cyfrowy zestaw bezprzewodowy. Jest to o tyle ważne, że większość do tej pory stosowanych zestawów bezpzrewodowych była analogowa i stosowała układ komapndera. Działanie takiego układu polega na kompresowaniu sygnału w nadajniku i ekspansji w obiorniku, co często powodowało problemy z dynamiką i pojawianie się zniekształceń, a także stanowiło problem dla przeniesienia najniższych częstotliwości (poniżej 50Hz). Zestaw bezprzewodowy „Sony’ego” oferuje transmisję w „studyjnej” jakości PCM 24-bit/48kHz i pasmo przenoszenia 10 Hz – 22 kHz, więc obawy basistów o „przenoszenie dołu” mogą zostać zupełnie rozwiane. Na koniec warto wspomnieć o tym, że nadajnik ma przełącznik inst/mic co pozwala na podpięcie do niego mikrofonu, ale raczej tylko typu „pchełka” gdyż oferuje tylko wejście „mini-jack” z gwintem zabezpieczającym. Zarówno nadajnik jak i odbiornik posiadają porty miniUSB służące do aktualizacji oprogramowania. Kto wie – może producent nas jeszcze czymś zaskoczy?

2

Podsumowując, jest to bardzo dobry zestaw bezprzewodowy dla gitarzystów i basistów, ze świetnie wykonanym nadajnikiem, w bardzo dobrej cenie (poniżej 2000 zł), który pozwoli Ci zagrać koncert bez opóźnień i bez straty jakości oraz co najważniejsze „bez kablowej uwięzi”!

Dystrybutor: Audiostacja

1

8

9

Reklamy

, , , , , , , , , , , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: